Στο Μουντιάλ το Περού, μετά από 36 χρόνια! [Video]

305

Το Περού επικράτησε με 2-0 επί της Νέας Ζηλανδίας στη Λίμα, παίρνοντας έτσι το τελευταίο «εισιτήριο» για το Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας. Από το 1982 έχουν να συμμετάσχουν σε Μουντιάλ οι Περουβιανοί!

Ο πρώτος αγώνας στη Νέα Ζηλανδία είχε ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα, αλλά το Περού κατάφερε να πάρει τη νίκη στη Λίμα, «τσεκάροντας» με αυτό τον τρόπο το «εισητήριο» για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2018.

Οι Περουβιανοί επιστρέφουν στο Μουντιάλ, ύστερα από 36 ολόκληρα χρόνια, χάρη στα γκολ που πέτυχαν οι Φαρφάν στο 28ο λεπτό και Ράμος στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι, συμπληρώθηκαν οι 32 ομάδες που το καλοκαίρι θα αγωνιστούν στα γήπεδα της Ρωσίας για το Παγκόσμιο Κύπελλο.