Στους 16 του EURO η Ιταλία [Βίντεο]

459

Στην επόμενη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου προκρίθηκε η Ιταλία, έπειτα από τη νίκη της με 1-0 επί της εθνικής Σουηδίας.

Την αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Τουλουζ, έκρινε το γκολ του Έντερ που ήρθε δυο λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90λεπτου, ενώ οι «ατζούρι» διπλασίασαν τις νίκες τους φτάνοντας τους 6 βαθμούς, και πλέον πάνε για το απόλυτο στο τελευταίο τους ματς κόντρα στους Ιρλανδούς.

Αντίθετα, η παρέα του Ζλάταν μέτα τη σημερινή της ήττα, έμεινε στον 1 βαθμό και θα τα παίξει όλα για όλα στο τελευταίο παιχνίδι του 5 ομίλου, απέναντι στο Βέλγιο, οπού θα πρέπει να νικήσει αν θέλει να συνεχίσει στους 16 της διοργάνωσης.